Smagus šeimos „pabėgimas“ iš miesto arba šventiniai pietūs ką tik nusileidus į Lietuvą – visoms gražiausioms gyvenimo progoms sukurtas šeimos restoranas „Du“ neseniai atvėrė duris prie pat Kauno įsikūrusioje Ramučių gyvenvietėje. „Esame šeima kurianti šeimai“, – apie restorano konceptą pasakoja restorano įkūrėja ir siela Daiva Čapkauskienė ir kviečia pasižvalgyti po erdvias patalpas, kuriose ką veikti ras visi: ir pramogų ištroškę vaikai, ir jaukios aplinkos ieškantys suaugusieji, ir tiesiog pasiilgusieji su meile ruoštų patiekalų.

Žinomos kavinės tęsinys

Trys kartos – tiek vienos šeimos žmonių prisidėjo prie restorano, kurį galima pavadinti ilgai brandinta svajone. Į kompaniją galima įskaičiuoti ir pačią jauniausią – ketvirtos kartos atstovę, lakstančią po erdvų ir žalią restorano kiemą, kol mama ir močiutė sukasi salėse.

„Viskas prasidėjo nuo mano mamos, kuri Ramučiuose kadaise atidarė karčemėlę. Įdėjome labai daug širdies, galbūt todėl ji sulaukė pasisekimo ir išaugo į nemažą kavinę. Jautėme palaikymą (susikūrė net nuolatinis klientų ratas), todėl ėmėme galvoti, ką dar sukūrus mylimiems Ramučiams. Taip, jau su mano dukrų padrąsinimu, esame mūsų svajonėje – dviejų aukštų šeimos restorane“, – keliasdešimties metų istoriją pasakoja D. Čapkauskienė.

Restoranas „Du“ Ramučiuose / R. Tenio nuotr.

Šeimos restorano pavadinimas taip pat atspindi dalį šios istorijos, nes „Du“ – tai junginys pirmųjų mamos bei dukros vardų raidžių: Daiva ir Ugnė. „Bet galima ir plėstis, nes prie idėjos prisidėjo dvi dukros, du vyrai (vyras ir žentas) bei dvi anūkės, kurios pirmosios įvertino visas čia vaikams skirtas pramogas“, – šypsosi moteris.

Legendiniai čeburekai ir vietinės žolelės

„Du“ – tai ne tik šeimos verslas, bet ir Ramučių legendų atspindys. Nusprendėme jomis pasidalinti ir su kitais – norime, kad visi pamatytų, kuo yra unikalūs Ramučiai!“ – šypsosi D. Čapkauskienė rodydama menininko Lino Atgalainio piešinius, kuriuose – simbolika susijusi su strategine Ramučių padėtimi.

„Iš čia galima nuvažiuoti į Kauną, Vilnių, Jonavą, juokaujame, kad ir į visą pasaulį, jeigu kur nors skrisite iš visai netoliese esančio oro uosto“, – šypsosi D. Čapkauskienė ir kviečia susipažinti su meniu, kuriame taip pat skiriama dėmesio Ramučių charakteriui.

Restoranas „Du“ Ramučiuose / R. Tenio nuotr.

„Turbūt ne tik Ramučių, bet ir Kauno gyventojai žinojo apie mano mamytės Aldonos Valentinos Savickienės čeburekus. Norime džiugiai pranešti, kad receptą su mamytės pagalbą išsaugojome ir jų tikrai galite vėl paskanauti. Kaip ir kitų legendinių patiekalų, kurių receptus saugo mūsų ilgametis, nuolat tobulėjantis kolektyvas, – apie vietines įdomybes viena per kitą čiauškėdamos pasakoja mama Daiva bei dukra Ugnė.

– Tuo tarpu pagrindinių patiekalų meniu – lašiša. „Ramučiai garsėjo ir savo žuvų turgumi, mat čia buvo veisiamos žuvys, taigi žuvis – neabejotinai dar vienas vietovės išskirtinumas. Kaip ir nuo seno čia auganti ir renkama gauromečių žolė naudojama tiek gardžiai arbatai, tiek liaudies medicinoje – šios arbatos taip pat galėsite paragauti!“

Nauja pusryčių tradicija – šakšouka

Be senų gerų tradicijų šeimos „Du“ restoranas siūlys susikurti ir naujas. Viena jų – pusryčiai skanaujant išskirtinį Artimųjų Rytų patiekalą šakšouka. Tai pagal ypatingą receptą pomidorų padaže užkepti kiaušiniai, kurie, pasak „Du“ šefo, neturėtų palikti abejingų.

„Žinome, kad visi pakvaišę dėl „Benedikto“ kiaušinių, bet šakšouka tikrai mes jiems iššūkį“, – intriguoja originalių sprendimų nebijanti D. Čapkauskienė ir kviečia pusryčiais mėgautis erdvioje, net 32-jų vietų terasoje.

„Kaip jau minėjau, viską kūrėme kaip šeima šeimai: tėvelius ir senelius džiugins estetiška Kristinos Grybaitės kurta aplinka, o vaikus – nemaža erdvė bei žaidimų zonos lauke ir viduje. Ateityje planuojame ir temines popietes, personažų apsilankymus vaikams. Meniu taip pat draugiškas visiems: nuo subtilių degustacinių vakarienių iki specialaus vaikiško meniu: gardžių ledų bei limonadų mažiesiems smaližiams niekada netruks! Na ir, žinoma, kaip be švenčių: juk būtent jos kuria naujas tradicijas. Kviečiame švęsti gyvenimą net jei nėra specialios progos!“ – optimizmo nestokoja D. Čapkauskienė.

Restoranas „Du“ Ramučiuose / R. Tenio nuotr.

Jai tai – jau ne pirmas unikalus projektas: Kauno LEZ lankytojai jau įvertino jos įsuktą „Pietų stalą“ pavadinimu „Skanu kartu“ , o tuose pačiuose Ramučiuose veikia kauniečių pamėgta, 60-ties vietų pokylių salė „Rezidencija Harmonija“.

„Tegu šeimos restoranas „Du“ būna pabėgimas nuo miesto, nuo rutinos, juk ir pačių Ramučių pavadinime užkoduotas žodis ramybė“, – apie Ramučius svarsto ir visus į juos užsukti kviečia D. Čapkauskienė.

Šeimos restoraną „Du“ rasite adresu Centrinė g. 21B, Ramučiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *